Nasze kliniki:
Bonarka City Center - Tel.: +48 (12) 298 68 96
Dobrego Pasterza - Tel.: +48 (12) 418 20 30

Pierwsze zmarszczki? Spróbuj botoxu!

Spotykając nową osobę, zazwyczaj największą uwagę zwraca się na twarz. To ona ujawnia emocje, pokazując, jaki mamy nastrój. Przez wzgląd na tę pracę jest ona najbardziej zagrożona pojawieniem się pierwszych zmarszczek, których niestety nie da się uniknąć. Skuteczne pozbycie się zmarszczek jest jednakże możliwie.

Botox - charakterystyka

Botox, zwany inaczej toksyną botulinową to szybki sposób usuwania zmarszczek, które pojawiają się na skutek kurczenia się mięśni w obrębie oczu, ust, nosa oraz czoła. Botox działa wprost na ich źródło. Botox, który jest podawany ogranicza połączenie między mięśniami a nerwami, dlatego też impuls nerwowy nie dociera do mięśni, co powstrzymuje skurcz. W efekcie skóra jest bardziej rozluźniona, a bruzdy znacznie mniej widoczne. Zabieg botoxem połączyć można z różnymi innymi metodami, aby uzyskać jeszcze lepszy efekt.

Kiedy sprawdzi się botox?

Jest to zabieg poleca się paniom, zmagającym się z dostrzegalnymi zmarszczkami. Pozwoli on usunąć zmarszczki wokół oczu, ust, nosa jak również czoła. Pomoże paniom, które zmagają się z problemem zwiotczałych powiek. Jeżeli regularnie palisz, to zabieg idealny dla Ciebie. Twarze osób palących szybciej poddają się procesowi starzenia się skóry. Botulina oddziałuje również na bruzdy, które tworzą się na szyi i dekolcie. Najważniejsze przeciwwskazania do tego zabiegu to: ciąża, karmienie piersią, przyjmowanie lekarstw wpływających na krzepliwość krwi, zakażenia i nowotwory skórne jak również opryszczka.

Czego spodziewać się podczas zabiegu?

Osobą mogącą przeprowadzić taki zabieg jest lekarz specjalista z doświadczeniem z zakresu medycyny estetycznej. Do przeprowadzenia zabiegu niezbędna jest jednorazowa strzykawka i igła. Botulinę wtłacza się w problematyczne okolice twarzy, szyi i dekoltu. Czas trwania zabiegu to z reguły niecałe pół godziny. Procedura nie wiąże się z żadnym bólem. Pacjentowi przeszkadzać może jedynie delikatne ukłucie. Ilość produktu dopasowywana jest indywidualnie do konkretnej osoby, zabieg ten jest więc całkowicie bezpieczny.

Błyskawiczne efekty

Pierwsze efekty są dostrzegalne po ok. 48 godzinach od wykonanego zabiegu. Na najlepsze efekty poczekać musimy około 2 tygodni. zależ to od kondycji skóry i zmarszczek. Efektem zabiegu jest widoczne usunięcie zmarszczek. Dla osiągnięcia najlepszych efektów, zabieg musi być wykonywany co około pół roku. Dzięki temu twarz młodnieje.

Jak wahają się ceny?

Część osób martwi się czasami, że po zabiegu z użyciem botoxu będą prezentować się nienaturalnie. W klinice Vesuna w Krakowie pacjentami zajmują się wyłącznie specjaliści w swojej branży. Dbają o to, żeby skóra twarzy po zabiegu prezentowała się młodziej, ale nie nienaturalnie. Toksynę botulinową aplikuje się tylko w miejsca, z których planujemy pozbyć się zmarszczek. Koszty zabiegu wahają się w zależności od okolic, na które preparat ma działać. Cena zabiegu botoxem ustalana jest indywidualnie.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych zabiegach?

Skontaktuj się z nami