Nasze kliniki:
Bonarka City Center - Tel.: +48 (12) 298 68 96
Dobrego Pasterza - Tel.: +48 (12) 418 20 30

Co na rozstępy?

Z rozstępami boryka się wiele osób. Uwidocznić mogą się zarówno u młodych jak i dojrzalszych osób. Jest bardzo dużo powodów ich powstawania. Kwestią zasadniczą może być także genetyka. Wygląd rozstępów się zmienia. Najpierw mają kolor czerwony. Następnie ich kolor staje się biały. Uwidaczniają się niemal wszędzie. Zwykle pojawiają się na brzuchu, pośladkach i nogach.

Co jeszcze możemy zrobić?

Z rozstępami można walczyć na kilka różnych sposobów. Należy rozpocząć od zmiany codziennych nawyków. Warto regularnie natłuszczać skórę, przygotowywać się do treningów, unikać dużych spadków i wzrostów wagi i troszczyć się o zdrową dietę. Te działania są długotrwałe i zobowiązują do regularności. Zapobiegają powstawaniu takich zmian, jednak nie pomogą nam ich usunąć. Likwidować rozstępy możemy stosując zabiegi laserem. Wygląd skóry ewidentnie polepsza się już po jednej sesji laserem. Cechuje je głęboki efekt termalny. W przeciwieństwie do mniej nowoczesnych sposobów likwidowania rozstępów działania laserowe są całkowicie bezinwazyjne. Przez to zabieg jest również bezbolesny. Zabiegi laserowe są wysoce skuteczne. Gojenie podrażnionej skóry trwa najczęściej 3-7 dni. Dla uzyskania bardzo dobrych rezultatów, rekomenduje się powtórzenie zabiegu parokrotnie. Ilość dopasowywana jest indywidualnie.

Zalety

Ta innowacyjna metoda pomoże efektywnie zlikwidować rozstępy. Korzystając z lasera, można uzyskać rewelacyjne rezultaty. U wielu osób widać je już po pierwszej sesji. Ta metoda jest bezpieczniejsza niż tradycyjne zabiegi nieablacyjne. Rezultaty laserowego usuwania rozstępów uzależnione są od głębokości rozstępów. Im starsze i większe rozstępy, tym ciężej je usunąć. Usuwanie rozstępów laserem zwykle przynosi rewelacyjne rezultaty, jednak niekiedy zdarza się, że nawet kilka sesji zabiegowych nie da rady zlikwidować zmian.

Co jeszcze warto widzieć?

Rozstępy usuniemy najefektywniej wówczas, kiedy występuje ich rozwój. Następnie zmiany zmieniają kolor na jaśniejszy. Wtedy możliwe jest zmniejszenie rozstępów, jednak nie przywrócimy skórze stanu z okresu przed ich utworzeniem się. Najlepiej usunąć rozstępy zaraz po tym, jak się utworzą. Wówczas zadowalające efekty pojawiają się już po pierwszej sesji. Skutki terapii na ogół zależą od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Wiązka promieni laserowych powoduje, że skóra zostaje pobudzona do regeneracji. Koszty pozbywania się zmian w krakowskiej klinice Vesuna rozpoczynają się już od 100 złotych. Można wykupić również pakiety.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych zabiegach?

Skontaktuj się z nami